چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
آخرین نوشتار
خانه / مقالات

مقالات

حقوق ورزشی

حقوق ورزشی

حقوق ورزشی در اسلام: آیات و روایات متعددی که در اسلام درباره ورزش و وجوب آن وجود دارد نمایانگر دیدگاه روشن شریعت در خصوص مورد  است. به موازات این منابع، فقها درباره مسئولیت‌های حقوقی ناشی از حوادث ورزشی نظرات پرمحتوی و مستحکمی را مطرح نموده‌اند. ساقه‌کار به صدر اسلام می‌رسد و باب اظهارنظر همچنان باز هست کمااینکه فقهای معاصر نیز ... ادامه مطلب »

تربیت بدنی و ورزش از دیدگاه اسلام

تربیت بدنی و ورزش از دیدگاه اسلام

تربیت یعنی اینکه انسان ویژگی‌های بالقوه خود را به فعلیت برساند و در نتیجه به منزل غایی خود (بهترین شکل ممکن خود) نزدیک شود. البته انسان این مسیر را با «اختیار» طی می‌کند. هدف غایی تعلیم و تربیت آن است که انسان از طریق شکوفایی استعدادهای فطری و عقلانی خود کامل شود، مظهر کمالات الهی گردد و به خدا نائل ... ادامه مطلب »

چه زمانی از روز برای تمرینات بدنسازی مناسب است؟

چه زمانی از روز برای تمرینات بدنسازی مناسب است؟

این سؤالی است که شاید برای خیلی‌ها مطرح شود و معمولاً هم جواب قطعی ندارد. دلیلش هم این است که نمی‌توان زمان خاصی را به‌عنوان یک زمان “کاملاً ایده آل” برای تمرین انتخاب کرد و عوامل فردی زیادی در این پاسخ دخیل‌اند. با این‌ وجود، فاکتورهای مهم و قابل بررسی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند بهترین راندمان ... ادامه مطلب »

چرا ریکاوری بدن یک اصل ضروری در ورزش است؟

ریکاوری بدن یک اصل ضروری در ورزش

اگر می‌خواهید به بهترین و دلخواه‌ترین شرایط فیتنس برسید، تمام وقت ورزش کردن، شما را از این هدف دور خواهد کرد. شاید دور از شواهد به نظر برسد اما ریکاوری، واقعاً بخش جدایی ناپذیر رسیدن به بهترین نتایج از ورزش کردن می‌باشد. ریکاوری اصولاً شامل این می‌شود که به بدن‌تان فرصت کافی برای بازیابی انرژی از راه‌های گوناگون را بدهید ... ادامه مطلب »

تاریخچه بازیهای الکترونیکی

تاریخچه بازیهای الکترونیکی

در سال ۱۹۴۹ میلادی به مهندس جوان آقای رالف یائر (Rulph Baer) ساخت برنامه تلویزیونی واگذار شد.از او خواسته شده بود فقط برنامه معمولی را طراحی نکند، بلکه کاری کاملاً جذاب و استثنایی را بنویسد. انجام کار برای آقای رالف یائر مشکل نبود، او تمایل داشت از محدوده طرح واگذار شده فراتر گام بردارد و کاری نوظهور ارایه دهد و ... ادامه مطلب »

۵ حرکت ورزشی برای کاهش درد زانو

5 حرکت ورزشی برای کاهش درد زانو

درد زانو را اغلب ورزشکاران و افراد عادی تجربه کرده اند و چنانچه این درد به سنینه بالاتر ادامه پبدا کند بسیار عذاب آور خواهد شد . البته شما می توانید با تمرینات درست و اصولی به کاهش دردهای زانو کمک کنید و خود را از درمان های پزشکی در آینده بی نیاز سازید . در ابتدا با مقدار کم ... ادامه مطلب »

نقش ورزش در رشد شخصیت

نقش ورزش در رشد شخصیت

مقدمه امروزه با پیشرفت علوم زیستی و روانشناسی کاملاً مشخص شده که موجودی به نام انسان مجموعه ای است از ویژگی های جسمانی و مشخصه های روانی که مطلقاً از یکدیگر قابل تفکیک نیستند. تغییرات بدن انسان مساوی است با تغییرات روح و دگرگونی روح با دگرگونی بدن برابر است. بدن انسان همیشه به صورت یک کل واحد عمل می ... ادامه مطلب »

نکات کلیدی تغذیه ورزشکاران در ماه مبارک رمضان

تغذیه ورزشکاران در ماه مبارک رمضان

استفاده از ۴ گروه اصلی غذایی نان وغلات – میوه و سبزی-گوشت و حبوبات – شیر و لبنیات… رعایت اصول اساسی تغذیه (تعادل ،تنوع ،تناسب، کفایت کنترل و کالری) استفاده از سه وعده اصلی غذایی(افطاری،شام و سحری) و عدم حذف هیچ کدام از این وعده ها استفاده از آب،آب میوه و مایعات کافی در فاصله افطار تا سحر بهتر است وعده افطاری ... ادامه مطلب »

تاپ فیتنس TRX

HVHOH_ir-P_445_S

تاپ فیتنس از اواخر سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را با رشته های متنوع و نوین دنیا در ایران بصورت پراکنده آغاز کرده و از سال ۱۳۹۰ زیر نظر فدراسیون سابق آمادگی جسمانی و ایروبیک فعالیت نموده و با برگزاری چندین سمینار و همایش و کارگاه های متعدد و مربیگری رشته های تاپ فیتنس برای علاقه مندان در خدمت ورزشکاران گرامی بوده ... ادامه مطلب »

قوانین و مقررات پرواز بادبادک‌ها

قوانین و مقررات پرواز بادبادک‌ها

یکی از رشته‌‌های تحت پوشش فدراسیون ورزشهای همگانی، پرواز بادبادکها می‌باشد، این رشته بدلیل علاقمندی در بین کلیه اقشار جامعه دارد از جایگاه ویژه‌ای برخوردار میباشد که در پرکردن اوقات فراغت نوجوانان – جوانان و بزرگسالان بویژه خانواده‌ها نقش بسزایی دارد و از گذشته‌های دور یعنی قبل از اینکه رشته‌های مختلف کلاسیک ورزشی رشد نمایند انجام می‌گرفته و مردم به ... ادامه مطلب »