پنج شنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
آخرین نوشتار
خانه / مقالات / تاپ فیتنس TRX

تاپ فیتنس TRX

تعداد بازدید : 1,908

تاپ فیتنس از اواخر سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را با رشته های متنوع و نوین دنیا در ایران بصورت پراکنده آغاز کرده و از سال ۱۳۹۰ زیر نظر فدراسیون سابق آمادگی جسمانی و ایروبیک فعالیت نموده و با برگزاری چندین سمینار و همایش و کارگاه های متعدد و مربیگری رشته های تاپ فیتنس برای علاقه مندان در خدمت ورزشکاران گرامی بوده است. تاپ فیتنس در حال حاضر در رشته های تاپ فیتنس وایپر vIpr – تاپ فیتنس تی ار اکس TRX – تاپ فیتنس بوسو Bosu – تاپ فیتنس تریگر پوینت Trigger point , تاپ فبتنس ریپ تی ار اکس Rip trx , تاپ فیتنس بوت کمپBoot camp وتاپ فیتنس اکس ال ار XLR 8 کارگاه و کلاسهای مربیگری برگزار نموده که علاقمندان به این رشته ها در سطح کشور می توانند با این مجموعه تماس گرفته و برای گذراندن این دوره ها ثبت نام نمایند . بسیاری از رشته های تحت پوشش تاپ فیتنس دارای مسابقه هستند که بسیار جذاب و بصورت انفرادی و یا گروهی طراحی و اجرا می گردد.

تاپ فیتنس TRX

کلیه رشته های تاپ فیتنس طبق استانداردهای جهانی و توسط متخصصین بیومکانیک و فیزوتراپهای معروف دنیا طراحی و اجرا گردیده است از این رو کاملا ایمن و کار امد می باشد از طرفی گستره و برنامه های تمرینی بسیار وسیع و طبقه بندی شده برای کلیه رشته های تخصصی از جمله فوتبال , بسکتبال , تنیس , راگبی , رزمی و غیره برنامه های مخصوص به خود را دارند و برای بسیاری از رشته ها که تمرینات آنها فصلی می باشد و در بعضی فصول میزان تمرینات آنها بعلت عواملی طبیعی و آب و هوایی کمتر می شود مانند صخره نوردی و قایق رانی برنامه های منظمی طراحی گردیده که موجب می شود در تمام فصول بتوانند این تمرینات را انجام دهند و در هر زمان از بدنی ورزیده و مقاوم و چابک برخوردار باشند .

رشته های تاپ فیتنس طوری طراحی شده است که کلیه اقشار جامعه اعم از افراد عادی , معلولین جسمی , زنان باردار , تیم های ملی و قهرمانان نیز بتوانند از انها در هر شرایطی با هر توانایی و سطح ورزشی از کودک تا افراد مسن از آن استفاده کنند .

در این رشته ها کلیه خطاها و مشکلاتی که در سایر رشته های قدیمی بوده اصلاح گردیده و مادامی که شما این تمرینات را انجام دهید از هر گونه خطر گرفتگی عضلات و مایوفیشیالها و غیره فاصله گرفته و بدنی مقاوم و چابکتر خواهید داشت . کلیه این رشته ها قابل اجرا در فضاهای باز, پارکها و سالنهای ورزشی می باشند . قابل ذکر است که کلیه این رشته ها در سایر کشورها بصورت انجمن و یا آکادمی فعالیت دارند بطور مثال آکادمی تی آر اکس که با توجه به گستره استفاده این رشته در بین ارتش , نیروی نظامی , مدارس , عموم مردم , ورزشکاران حرفه ای و تیم های ملی , معلولین جسمی و غیره بسیار با اهمیت بوده و در حال حاضر کاملترین ورزش بدن سازی و آمادگی جسمانی در دنیا شناخته شده است .

امروزه بسیاری از کشورها , به اهمیت بدن سازی و آمادگی جسمانی چه در بعد همگانی و قهرمانی پی برده اند و از این رو جهت آماده سازی تیمهای ملی از روشهای نوین استفاده کرده و در مسابقات به نتایج بسیار خوبی دست یافته اند.

چنانجه بسیاری از تیم های معروف دنیا دررشته های مختلف ورزشی از جمله تیم فوتبال منچستر و لیورپول و یا تیم بسکتبال NBA – هاکی – شنا – تنیس و قایق رانی و غیره در تمرینات خود جهت بدنسازی و آمادگی جسمانی از این رشته ها استفاده می کنند.

حساسیت و توجه مربیان و دانشجویان تربیت بدنی و مسئولین ورزشی نیز به رعایت و در نظر گرفتن کلیه فاکتورهای مورد نیاز برای رشته ورزشی با روشهای نوین می تواند در بعد همگانی باعث افزایش سلامت جسمی و روحی افراد در سطح جامعه و بالا بردن سطح آمادگی در مسابقات برای ورزشکاران حرفه ای باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع در نظر دارد کلیه ورزشهای نوین بدن سازی و آمادگی جسمانی دنیا را که توانسته باعث موفقیت و پیرروزی ورزشکاران حرفه ای گردد, در کشور عزیزمان معرفی کرده و آموزش و گسترش دهد.